28 Subat 2015 Cumartesi - 03:51:18

ANTALYA EMEKLI ASTSUBAYLARdemir67     19 Ekim 2010 18:51 |
09 Ekim mitinginde Ankara'dan katılımın çok az olmasını başta TEMAD yönetiminin etkisizliğine bağlamakla birlikte, Ankara'da bulunan muhalif gruplardan Yeni Oluşum ve Ankara Platformunun da etkin bir şekilde çalışarak meslektaşlarımıza ulaşamamalarına bağlamaktayım. Ankara'da şubeleşmenin önü açılmadan etkinlik sağlanamayacağı kanısındayım. Mitingimizdeki Ankara katılımının azlığını başta TEMAD Gnl.Mrk. ve Ankara'daki muhalif grupların etkisizliğine bağlıyorum.
Öte yandan miting anında Ankara Platformu üyelerini alandaki meslektaşlarımızın arasına serpiştirilmiş olarak görmemize rağmen Yeni Oluşum üyelerinin canhıraş bir şekilde otobüsün üzerinde salkım saçak durmalarına bir anlam veremedim. Daha önceki yorumumda da hatırlanacağı gibi onları M.E.nin kurşun askerleri olarak yazdım. Sn.A.Keser'in de Sn.Kuruoğlu'nun yazısına istinaden kendisini arayıp serzenişte bulunmasına da bir anlam veremedim. Hadi Sn.Kuruoğlu ile konuştun ona sitem ettin. Peki otobüsün üzerinde çektirdiğiniz boy boy resimleri bu topluma nasıl izah edeceksiniz. Literatürde buna yavuz hırsız ev sahibini kovarmış derler. Lahanaya gelince çıtır çıtır, sapına gelince ıııhhh. Merzifon'dan çark edeceksin, otobüse tırmanacaksın. Yemezler bunu, kimse yemez...
emekliassubaylar. org sitesi

RIZA TÜRKMEN     19 Ekim 2010 18:42 |
Sayın Meslekdaşlar,
Beş yıl öncesine kadar arkadaşlarımız umutsuzdu,isteksizdi bundan dolayı mücadelenin içinde olmadılar nitekim 5 yıl önce muhtelif kentlerden sonra finali Ankarada olan mitingten birçok arkadaşın haberi yok 5 yıl öncesine göre daha çoşkuluyduk ama yeterli değildik 100.000 emeklinin bulunduğu ayrıca bunun 15-20 bini Ankarada yaşayan emekli astsubaylardan mitinge 4-5 bin kişi katıldıysa bu umut verici ama çokta mutlu olunacak bir sayı değildir.
Temad yönetiminin miting çağrılarına karşın birçok şube mitinge katılmamıştır bizzat gelen otobüsleri yazdım kendi imkanı ile gelen arkadaşlarımızın yanında bu şubelerin en azından yöneticileri katılmak zorunda değilmidir bunlar için işlem yapılacakmı hangi şubeler katıldı açıklansın, böyle bir görev keyfe kaldı ise o zaman bu şubelerin başkanları lokallerden Temad adını kaldırsın Hasanın,Hüseyinin,Memedin kahvesi tabelasını koysunlar
Mitingi düzenleyen Temad yönetimine destek veren meslekdaşlarıma vede ençok Antalyadan keyfi ihraç edilmesine rağmen küsmeden mitinge katılanlara teşekkür ederim

İBRAHİM ÖZBERBER     19 Ekim 2010 06:51 | ANTALYA
Antalya,İzmir,Konya,Çanakkale v.s başta olmak üzere TEMAD ın kuruluş yıldönümü tüm yurtta geçmiş yıllara nazaran daha cok katılım ve daha cok bir coşkuyla kutlanıldı.
Merak ettiğim bir şey var .Acaba benmi kaçırdım.Genel merkez Ankara da bir kutlama yaptımı?Katılım nasıldı?Bu kuruluş yıldönümümüzde bizi kimler hatırladı,kimler onurlandırdı, kimler telgraf çekti.
Hani genel başkan her daveti her mesajı bizimle paylaşıyor ya, acaba 9 ekim coşkusuyla unutuldumu diye hatırlatmak istedim .GÜN BİZİM GÜNÜMÜZDÜ.

Hamdi Aygündüz     18 Ekim 2010 12:23 |
http://www.hamtunay.blogspot.com
Antalya TEMAD2ın 26 ncı kuruluş yıldönümünde Atatürk anıtı önündeki kutlama ve çelenk koyma törenine katılımın az sayıdaki üyenin katılımı, beni son derce mütessir etti ve üzüldüm katılının daha fazla olacağını hiisetmiştim ama, malesef düşündüğüm gibi olmadı.Daha iyiyye ve daha güzele inşallah Görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

MEHMET URAL     16 Ekim 2010 00:23 |
SAYGI DEGER ABİCİGİM.9EKİM GÜNÜ GECİRMİŞ OLDUGUN KAZAYI YENİ ÖGRENDİM.GECMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ SUNAR, ACİL ŞİFALAR DİLERİM.SONSUZ SELAMLAR.

Selçuk İÇER     14 Ekim 2010 08:52 | Kadıköy / İSTANBUL
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
SN İBRAHİM ÖZBERBER..!Davasına gönülden inanmış mücadele adamı büyük insan Sn ÖZBERBER'e geçmiş olsun dileklerimi sunar acil şifalar dilerim.Ankara'daki mitinge 3 adımlık mesafeden katılmayan bazı Gnl.Merkez üyelerinin utanmaları gerekir.HAKSIZ YERE İHRAÇ EDİLDİĞİ HALDE BİNBİR FEDAKARLIKLA ANKARA'YA GELİP MİTİNGE KATILAN VE BU UĞURDA SAĞLIĞINDAN OLAN DAVA ADAMI SN ÖZBERBER GURURUMUZDUR..Genel Merkezin tüm ihraçları tekrar gözden geçirmesi bu olumlu havanın devamını sağlayacak birlik ve beraberliğimizi daha fazla perçinleyecektir.Unutulmamalıdırki "" DAVAMIZ BİR YOLUMUZ BİRDİR"" Sn ÖZBERBER'E başta Antalya olmak üzere tüm camiamıza geçmiş olsun.Saygı ve selamlar..

şerafettin turgay     13 Ekim 2010 10:41 | Bornova
PERŞEMBENİN GELİŞİ....

Plansız,
Proğramsız,
Şubelerle mutabakatsız,
Ön hazırlıksız ve
Kurumsallıktan uzak olarak
Aşiret ,cemaat tarzı yönetim zihniyetiyle alınan “EYLEM” kararına , bu kararın peşinde getirdiği tüm soru işaretleri ve bilinmezliklere rağmen ANKARA’da olan , haksızlıklara isyanını haykıran tüm meslektaşlarımıza en içten şükranlarımı sunar , duygu paylaşımlarımız ve sımsıcak kucaklaşmalarımız için teşekkür ederim .

Miting öncesi Şube Bşk.larında birisi yazıyor ;
“9 EKIM DE YAPACAGIMIZ MITINGDE YAPILACAGINI ILAN ETTIGINIZ BASIN ACIKLAMASI NI EGER SITEMIZDE YAYINLARSANIZ VE KONUSMACILARI ILAN EDERSENIZ COK FAYDALI OLACAGINI DUSUNUYORUZ. BU KONUDA SORULARA VE KAFA KARISMALARINA ACIKLIK GELMIS OLUR. UYELERIMIZ ACIKLAMA BEKLEMEKTE VE BIZLER CEVAP VEREMEMEKTEYIZ.
IZMIRDE YAPTIGIMIZ TOPLANTIDA AMAC HEDEF VEYAPILACAKLAR HAKKINDA TUM IZMIRDEKI SUBE BASKANLAI ITTIFAKLA BU KONUDA SIZE ALDIGIMIZ KARARLARI BILDIRMISTIK.
AMACIMIZI VE ISTEDIKLERIMIZI EN YALIN BIR SEKILDE IFADE ETMELI VE LASTIK GIBI HERYANA CEKILEBILECEK IFADELERDEN UZAK DURMALIYIZ.”

Sn.Genel Merkez yetkilileri bir açıklama yaparak tüm camiamızda oluşan soru işaretlerini gidermek yerine ;
EKREM ŞAHİN
TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
……..“TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULUNUN ALMIŞ OLDUĞU KARARA MUHALİF GÖRÜŞLER SARFEDİP, ÇADIR KURALIM, OTURMA EYLEMİ YAPALIM GİBİ ÜYE OLAN VE OLMAYAN ŞAHISLARDAN ÇATLAK SESLER DUYULMAKTADIR.”…

Sn.Genel Başkan ise ;
…..MENSUPLARIMIZA ZARAR VERDİĞİ İÇİN ÜYELİKTEN ÇIKARILAN BİR KAÇ KİŞİNİN GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ BASİT, TÜTSÜ DE KALMIŞ DAVRANIŞLARINA DEVAM ETTİKLERİ HERKES TARAFINDAN GÖRÜLMEKTEDİR….

İnsanı acı acı tebessüm ettiren , bunlar mı bizleri temsil eden kişiler dedirten laflar, sözler, yazılar…

Bunlara rağmen yollara dökülüyor kişiler .Yapılan “MİTİNG” açıklaması TEMAD adınadır diye.

Ankara yolculuğunda soruyor üyeler “Başkan yarın 11-16 arası beş satın programı nasıl , neler yapılacak “diye ..
Başkan ; maalesef o konuda hiçbir bilgim yok diyor.

Yol molasında bir diğer Sn.Başkan ; inanın mesaj panosundan öğrendim miting tarihini diyor.

Bir diğer Sn. Yönt.Krl. üyesiyle konuşuyoruz .Sizden sadece bir otobüs mü diye ; gelmek isteyen vardı ama , para meselesi işte diyor.

SAKARYA TEMAD İL BAŞKANIMIZ 6 EKİM 2010 tarihli yazısında ;
…..bu nedenle yaş ortalaması 55 - 60 olan bir toplumun Ankarada 10 - 15 bin arasındaki katılımını hiç kimse hafife alamaz derken ,

Sn.TEMAD Genel Başkanı 4 EKİM 2010 tarihinde MİLLİYET gazetesinde CAMİAMIZ ile ilgili ÇIKAN yazıda ; “YAPILACAK MİTİNGE sayıları 115.000'i bulan E.ASSUBAYLARDAN 10.000 kişinin katılacağını tahmin ediyoruz” demekte ,

TEMAD Beylikdüzü şube başkanı Sn. İlyas Öztekin bey ise bir yazısında ;
“….ÖNEMLİ OLAN 100 BİN 10-20 DEĞİL.HAK ARAYAN HER İLDEN İLCEDEN OLABİLDİĞİNCE KATILACAK 4-5 BİN KİŞİ OLSUN YETER.BÜYÜK RAKAMLAR TELAFFUZ EDİP MİTİNG SONRASI HÜSRAN YAŞAMAK UMUTSUZLUK YARATMAK DOĞRU BİR TAVIR DEĞİL…. “ diyerek olabilecekleri öngörmekte , sağlıklı tespitte bulunabilmektedir.

Gazetelerin verdiği rakam yukarıdaki tespiti doğrularcasına 5.000 civarıdır..

10.000 lerden bahsedip 4-5000’ i görmek Sn.Şube Başkanımızn söylediği gibi “HÜSRAN YAŞAMAK” “UMUTSUZLUK YARATMAK” sa bunun sorumlusu kimdir .

Ankara’dan çok az bir katılım olmasının sebepleri nelerdir.

Ankara’da şube açılmasına müsaade etmeyen Genel Merkez Yönetimi olabilir mi .

Şubelerin olmaması nedeniyle ancak 400 hazirun üyesi olabilen , bu nedenle de Ankara’ya hakim olamayan bir Genel Başkan olabilir mi.

Aynı şekilde Türkiye genelinde de teşkilatına sahip olamayan ,saygınlığı kalmayan bir Genel Merkez olabilir mi.

Bunları öngördüğümüz , olacakları bildiğimiz için ; aylar öncesinden psikoloji ve özellikle ekonomik hazırlık , “ön çalışma , üye olmayanlara da adres bazında ulaşma , çadır ve stand’lar kurarak, broşürler dağıtarak kamuoyuna derdimizi anlatma diye söyleyip durduk.

Laz vatandaşımızın hesabı ; hastayum dedik dedik inanmadinuz da noldi.

Sn. Genel başkan sizin tüm Türkiye’den ancak toplayabildiğiniz 5.000’ i sadece İzmir’ de denemeye ne dersiniz.

Çadır kurmak ,stand açmak Gen.Bşk.Yardımcısı Sn.Ekrem ŞAHİN’in yazdığı gibi “ÇATLAK SES” ise Sn.Genel Bşk.Mustafa Erol ‘un miting alanında aynı doğrultuda söylediği sözler , verdiği taahhütler nasıl bir ses ! oluyor. Doğrusu merak ediliyor.

Bu “ÇATLAK SESLER !” bizlere yaraşır , 10-20.000 leri meydanlara döken , ses ve sonuç alıcı bir MİTİNG olsun diye çırpınma sesleriydi. Gerekirse günlerce ,haftalarca eylem . ….

Sahi MİTİNG saat kaçta sona erdi ??
13.25 mi …
İlan edilen ( 11-16 ) BEŞ saati dahi doldurulmayan bir planlama .

Yasak savmacasına
Koşarcasına
Meydandan KAÇARCASINA….. bir uygulama .

Bu mitingle ; türlü zorluğa ve yol meşakkatine katlanarak onur savaşı veren yaş ortalaması 60 larda olan büyüklerimle bu havayı teneffüs etmekten son derece gururlandım .

Hiç layık olmadığımız bir planlama ve uygulamadan ise gerçekten utandım …
nullnullnull

SEBAHATTİN ŞAHİN     12 Ekim 2010 20:30 |
TEMAD'IN SAYIN YÖNETİCİLERİ

09 EKİM 2010 TARİHLİ MİTİNGE KATILAN VE MİTİNG SLOGANLARININ İÇERİSİNE İLAVE EDİLMESİ GEREKEN GENELKURMAY BAŞKANLARININ DAVRANIŞKLARIYLA İLGİLİ YAZIMI SANSÜRLEYEREK YAYINLAMADINIZ.

BEN HAVA KUVVETLERİ KARARGAHI, 6.ATAF KARARGAHI, HAVA ERĞİTİM KOMUTANLIĞI KARARGAHI VE GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDA ÇALIŞMIŞ BİR ASTSUBAY OLARAK HAKARET ETMEDEN KAMUOYUNUN ÖNÜNDE CEREYAN EDEN OLAYLARI SADECE BİR SIRAYA KOYARAK SAYGIDEĞER ARKADAŞLARIMIZIN BİLGİSİNE SUNULMASI VE YAPACAĞINIZ İKİLİ VE ÇOK TARAFLI GÖRÜŞMELERDE GÜNDEMİNİZE ALMANIZ YERİNDE OLABİLECEKTİR DİYEREK YAZDIM.

YAZDIKLARIM BİLİNMEYEN DEĞİL, SADECE TEKRAR GÜNDEME ALINMASI GEREKLİ KRONOLOJİK BİR HATIRLATMAYDI.

HER HALDE TARAFINIZDAN UYGUN BULUNMADI VE SANSÜRLENDİ.

DEĞERLİ ARKADAŞLARIMA SAĞLIKLI GÜNLER TEMENNİ EDİYORUM

NOT : TEMAD GENEL MERKEZİNE HAKLI SEZLENİŞ.DEĞERLİ ARKADAŞIM DAHA NE SANSÜRLER VAR BİR BİLSENİZ.

MEHMET ALİ KILINÇ     12 Ekim 2010 13:50 |
TEŞEKKÜRLER..
Zaten kimsenin kimseden gökteki yıldızları yere indirmesini beklemek gibi bir hakkı olamaz. Mitingler de bir amaç değil araçtır. "Cenahlar" haline getirilmiş Antalya TEMADI'ı üç ay gibi bir sürede toparlayıp birlik beraberliği sağlayarak, miting aşamasında da görüldüğü gibi, diğer illerin TEMAD şubelerinden den hiç de eksiğ olmayan, hatta fazlası olan bir duruma getiren Antalya TEMAD Başkanı ve Yöneticisi meslektaşlarıma çok teşekkürler. Darısı TEMAD Ankara Merkez Yönetimi ve toplumu parçalara bölmüş olan ülke yönetiminin başına....

ALİ NAS     04 Ekim 2010 07:40 |
Sayın Genel Başkanın konuşma konularında benim teklifim ve yorumumda aşağıdadır.

temad.org yayınlamıyor. burdan okusunlar.

1.İntibakların yapılması.

HERHALDE HARP OKULLARI 4 YILA ÇIKINCA LİSE MEZUNU VE 2-3 YILLIK MEZUNLAR 4 YILLIK HARP OKULU MZ.BAŞLANGIÇ DERECESİ OLAN 8NCİ DERECEDEN İNTİBAKLARI YAPILDI ASB.KAYNAĞI OLAN MYO YASASINDAN ÖNCE ASB. OLANLARIN İNTİBAKININ MYO GİBİ YAPILMASI ANCAK BAŞLANGIÇINDA 9/2 KABULÜ İSTENİYOR BU TALEBİMİZ ÖNEMLİDİR

2.1. Derece ile 2. Derece arasında ki farkın için Em.San.Md.70 1 fıkra (b) bendindeki oranların değiştirilerek 70 den 110 çıkartılması talebimizdir

BU KATSAYI 2 VE 3 NCÜ DERECEDEKİ TÜM DEVLET MEMURLARINA UYGULANDIĞINDAN GERÇEKLEŞMESİ ÇOK ZORRR.ANCAK GNKUR BUNU HÜKÜMETE TEKLİF ETTİĞİNİ BELİRTİĞİ İÇİN TAKİBİ GEREKİYOR

3.1.Derece 4 kademesinin verilmesi. 1 derecede olan arkadaşlarımızın 3600 olan ek göstergelerinin yükseltilmesi.

ONURUMUZ OLARAK KABUL EDELİM VE SONUNA KADAR PEŞİNDE OLALIM.TABİ 1 NCİ DERECEDEN ALTTAKİLER YANİ 2,3,4 VB. DERECELERİNDE EK GÖSTERGESİ BUNA UYGUN YÜKSELTİLSİN.3600 2 NCİ DERCEYE,3000 3 NCÜ DERECEYE V.B.GİBİ KAYDIRILSIN.

4.Emekli olan astsubayların maaşlarının % 45 azaldığı. Konusu

SONUNA KADAR ANLATALIM.

5.Danıştay;ın görev tazminatı konusunda vermiş olduğu kararın açıklanması.

SONUNA KADAR PEŞİNDE OLALIM.geçmişe dönük haklarımız için dava açalım

6. Tazminatların verilmesi ve tazminat almayan emekli devlet memurlarına verilen 100.00 tl denge tazminatının emekli astsubaylara; da verilmesi. Konusunda sayın başbakanla yapılan görüşme.

SONUNA KADAR PEŞİNDE OLALIM.

7. Genelkurmay başkanının, balıkesir astsubay meslek yüksek okulun da verdiği sözlerin yerine getirilmediği.

BU KONUDA HÜKÜMETİN SORUNU DEĞİL.DAHA SONRA GENKURDAN İSTENSİN.

8.Yüksek lisans ve doktora yapanlara 1. Kademe verilmesi konusunda komutanlara verilen kotanın kaldırılması,

ŞU AN 3-5 KİŞİ İLGİLENDİREN ACİLİYETİ OLMAYAN BİR KONU.

9.Meslek yüksek okulu mezunlarının 9/2 dereceden fakülte mezunlarının 8/1 den başlatılması ve buna göre de emekliler dahil intibak düzenlemelerinin yapılması.

OLMAZSA OLMAZZZ.

10.Oyak;ın durumu ile erdemir ve isdemir; in satış durumu.

ERDEMİR VE İSDEMİRİN SATIŞI KONUSUNUN GEREĞİ NE?SATILIRSA ZATEN HERKES DUYACAK.NEYİ ENGELLEYCEĞİZ.

11.Vefat eden rütbelinin silahlarının taşıma veya bulundurma ruhsatının aynı kalması.

VEFAT EDENLERİN MİRASCILARINA BULUNDURMA RUHSATININ HARÇ ALINMADAN DEVRİ İÇİN ZATEN YASA TEKLİFİ KOMİSYONDADIR BU KONUDA TEREDDÜTLER İÇİN SN.GÜRPINARIN YAZDIĞI YAZININ DİKKATE ALINARAK KOMİSYONLA BİLGİ TEATİSİ YAPILMALI

12.Astsubaylar geçinebilmek için ikinci bir iş yapmak zorunda mıdırlar?

BU MADDE HEPTEN GEREKSİZDİRKİ, BİRÇOK İNSAN EMEKLİ BİLE OLMADAN 2 NCİ İŞ YAPMAKTADIR. KOMİK OLMAYALIM.

13.Hastanelerde ki a- b polikliniği ile ilgili durum.

EMEKLİLER İÇİN HER HASTANE YOLU AÇIK.ADA, BDE ONLARIN OLSUN.SAĞLIK KONUSU MUVAZZAFLAR İÇİN SORUN OLUP ODA A VEYA B POLİKLİNİĞİ OLMASINDAN DEĞİL HASTANIN BİLE RÜTBESİNE GÖRE MUAMELE YAPILMASINDANDIR.GEREKSİZ BİR KONU.

14.Toplu kamp tahsisleri.

BU KONU HÜKÜMETİN KONUSU DEĞİLDİR, KALDIKİ HÜKÜMET TE KAMPLARI SATMANIN DERDİNDE.AZ DA OLSA YARARLANIRKEN TEMAD TOPLU TAHSİSİ YAPARAK ÜYE KAZANACAĞINI SANMASIN STK OLARAK SAYGINLIK SAĞLIYARAK ÜYE KAZANSIN ŞUAN TOPLU TAHSİSLERDE SORUN YAŞAMIYORUZ15.Ordu evlerinin yetersizliği ile astsubay orduevlerinin yönetiminin ve bütçesinin astsubay müdürlere bırakılması

ADAMLAR ORDUEVLERİNİ KALDIRMA DERDİNDE SİZ YENİSİNİ İSTİYORSUNUZ. OLANLA YETİNİN,GÜLÜNÇ OLMAYINN.

16.Orduevlerindeki veya birliklerde ki salonların tahsisinden kira istenmemesi.

OLDU OLACAK YEME İÇMEDE BEDAVA OLSUN. ORDUEVLERİ KAR AMAÇLI OLMAYIP PERSONEL YARARINA HİZMET İÇİN OLUP İCRAATININ DEVAMI İÇİN PARAYA DA İHTİYACI VARDIR.HÜKÜMETİN KONUSU DEĞİLDİR.


17.Subay orduevlerinin yanına astsubay bölümü, astsubay orduevlerinin yanına subay bölümü yapılması. Kamplar da da aynı sistemin uygulanması.

İÇ HİZMET KANUNUNDA AS.GAZİNO ORDUEVİ VE KAMPLARIN AÇILMASI İŞLETİLMESİ HÜKME BAĞLANMIŞTIR BİZİM TALEBİMİZ SAYILARIMIZLA ORANTILI VE KALİTELİ HİZMET ALMAMIZDIR18.Tanınmış kişi kimlik kartlarının verilmesi.

BU NEDEMEK. KİMLİK KARTIMIZ YOKMU? EĞER TANINMIŞ KİŞİ DİYE BU KARTI ÇIKARMADA ASTSUBAYINDA REFERANS VEREBİLMESİ KONUSU TALEP EDİLİYORSA HAKLI BİR TALEP AMA ACİL BİR SORUN DEĞİLDİR.KALDIKİ BU KART SAHİPLERİ SUBAY ORDUEVLERİNDEN YARARLANDIĞI İÇİN BİZİ MAĞDUR EDEN BİR DURUM YOK


19. Boş askeri binaların şubelere tahsis edilmesi.

HÜKÜMETİN KONUSU DEĞİL.BOŞ BİNANIN AİT OLDUĞU BİRLİK KOMUTANINDAN TALEPLE BU İŞ ÇÖZÜLÜR.(Kİ HALEN O ŞEKİLDE OLAN ŞUBELER VARDI)BUNUDA SORUN GİBİ GÖSTERİPTE BAZI İYİ İLİŞKİLEREDE ZARAR VERMEYİN.

20.Geçmişten bu güne yüz kızartıcı suçların haricinde ki suçlardan ceza alan personelin af edilmesi ile kayıplarının giderilmesi.

SİVİLLERDEN LAYLON FATURADAN HÜKÜM ALANLAR(DEVLETİN MALİYE BAKANI BİLE OLDU) BİLE AF OLMUŞ-SA,TSK ÜYESİ İKEN YÜZ KIZARTICI SUÇ İŞLEYENLERDE AF EDİLMELİDİR. BURDA NİYE AYRIM YAPILIYOR.

21.Hukuk ve diğer fakülte mezunu astsubaylara askeri mahkemelerde, disiplin mahkemelerinde ve birliklerde disiplin subaylığı ile öğretmenlik görevi verilmesi.

ARTIK GÖREVDEKİ PERSONEL DIŞARDAN HUKUK BİTİREMİYOR.DOLAYISIYLA BU TALEPTE ARTIK BOŞ BİR TALEP.ÖĞRETMENLİK GÖREVİ DERKEN SANIRIM MİLLİ GÜVENLİK KASTEDİLİYOR.EĞER OYSA YÖNETMELİKTE BU HUSUSTA YASAKLAMA YOK UYGULAMA YAPILMIYOR ÖNCELİĞİ SUBAYLARA VERİYORLAR AMA ASB. OLMASINDA YASAL OLARAK ENGEL YOK

22. Sözleşmeli sb. Yerine sözleşmeli astsubayların kaynak olarak kullanılması.

HERHALDE ANLATIM NOKSANLIĞI VAR SÖZLEŞMELİ SUBAY ALINMIYARAK ASSUBAYLARDAN SUBAY OLARAK BU KADROLARIN TAHSİSİ AMAÇLANIYOR UYGUNDUR

23.Doğu anadolu bölgesinde çalışmakta olan ve devlet memurlarının aldığı her iki yıl görev için bir kademenin emekli astsubaylara da verilmesi ile intibak düzenlemelerinin yapılması.

BUNUN ADI DOĞU ANADOLUDA ÇALIŞMA DEĞİL KALKINMADA ÖNCELİKLİ İLLERDE 2 YIL ÇALIŞANLARA 1 KADEME VERİLMESİDİR.YANİ KIRIKKALE,BARTIN GİBİ İLLERDE BUNLARDANDIR.DOĞU İLE SINIRLI DEĞİLDİR. ÖNCE DOĞRUYU BİLİP TALEBİ ÖYLE YAPMAK LAZIM.

24.Ask. Hastaneler de çalışan doktorlara döner sermayeden verilen ödeneklerden astsubaylara da verilmesi.

VERİLSİN TABİİİ.

25.Emekli olduktan sonra ikinci iş yapan astsubaylardan destek primi kesilmemesi.

KOMİK OLMAYIN.EMEKLİ OLAN HERKESTEN KESİLİRKEN EMEKLİ ASTSUBAYLARDAN KESİLMEME TALEBİ NE KADAR GERÇEKÇİ OLUR.

26.Astsubaylara izin ceza ve mükafat verme yetisinin verilmesi..

HALEN ASTSUBAYLAR İZİN VERİYOR, MÜKAFAATTA VERİYOR. SADECE CEZA VERMİYOR. BU TALEBİ ÖYLE BEYAN EDERDE İSTERSENİZ YİNE KENDİMİZE GÜLDÜRÜRÜZ.

27.Basında astsubaylar aleyhine çıkan yazılara gereken cevapların verilmemesi

VERELİM DE VERMESİ GEREKEN HÜKÜMET DEĞİL TEMAD. VER ABİ, AĞZINI TUTAN MI VAR. TAZMİNAT DAVALARI AÇ, GELİR KAZAN.E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU BUNU BUGÜNE KADAR YAPTIDA TEMAD NEDEN YAPMAYIP BAŞKALARINDAN HİMMET BEKLİYOR

28.Sosyal güvenlik kurumun da yapılan çalışmalar ile promosyon çalışmalarının durumu.

BU TÜM SGK LILARIN SORUNU. NEDEN ORDAN MEDET UMULU-YOR.BANKALARLA GÖRÜŞÜN BİR BANKAYLA ANLAŞIN,ELİNİZİ TUTAN MI VAR?

29.Gemi adamlığı yönerge-sinin çıkarılması.

SONUNA KADAR PEŞİNDE OLALIM.


30.Pasaport kanunu ile ilgili çalışma.

SONUNA KADAR PEŞİNDE OLALIM.

31.Özel güvenlik teşkilatı kanununun çıkarılmasındaki çalışmalarımız..

SONUNA KADAR PEŞİNDE OLALIM.

32.Astsubay açılımının gerçekleşmemesi.

NASIL BİR AÇILIMDIKİ?

33.Siyasi çalışmaların yapılması
ORTAK PAYDAMIZ ASSUBAYDIR HER PARTİDEN ARKADAŞIMIZ VAR HER PARTİYE EŞİT MESAFEDE OLALIM HAKLARIMIZI SAVUNACAKLARINI AÇIK VE KESİN BELİRTENLERE DESTEK VERELİM


34.Temad bize ne verecek
ARKADAŞLARIMIZIN SORDUYU BU SORUYA YANIT BULUN İNANDIRIN KİMSE BU SORUYU SORMAZ BUNUN MİTİNGTE DİLE GETİRİLMESİNİN ANLAMI NE

35.Anlaşmalı hastaneler

BU KONUDA ASSUBAYLAR SORUNMU YAŞIYOR O HALDE NEYİ AMAÇLIYORSUNUZ

36.Komisyon çalışmaları.

HANGİ KOMİSYON?

37.Dünya emekli askerler federasyonuna katılım.

BU KONUDA HÜKÜMETİ ÇOK MU İLGİLENDİRİR ACABA?BU SİTEDE YAZILAR YAZILMADAN TEMADIN HABERİ YOKTU KENDİ 15 YILDIR ÖDENEK YATIYORMUŞ İSTİFADE ETMİYORMUŞUZ DİYE İTİRAF ETTİ KENDİ İHMALİNİ BAŞKASINAMI ŞİKAYET EDECEKSİNİZ

38. Derneğimizi örnek alan yabancı devletlerin askeri ateşe lerinin ziyaretleri

BU KONUNUN MİTİNGDE YERİ NE?
AYRICA TEMAD HANGİ BAŞARILI ÇALIŞMAYI YAPTIDA ÖRNEK OLDU
39.17 Ekim kuruluş günümü-zün kutlanması.

HAYIRLI OLSUNDA BU MİTİNGTE YERİ NE?kaldıki mitingi bir hafta sonra yapsaydınız ikisini bir kutlar daha muhteşem olurdu


TALEP:
KAVRAM KARGAŞASI YAPMADAN YASA GEREKTİRMEDEN YAPILACAK DÜZENLEMELER MİTİNGDE DİLE GETİRİLİP SIKICI VE UZUN AKILDA KALMAYAN KONU YERİNE ÖZ YASAL GEREKÇELERE DAYANAN ÇARPICI ÖRNEKLERLE HAKSIZLIKLARIMIZ ANLATILMALI BUNLAR DİLE GETİRİLİRKEN

DİSİPLİN AMİRİNCE VERİLEN ODA HAPSİ CEZALARININ AİHM CEDE İNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESİNE AYKIRI OLDUĞU KARARINA RAĞMEN HALA TSK DA UYGULANMASI VE KANUNDA MAHKEME KARARI OLMAYAN HÜRRİYETİ KISITLAYAN ODA VE GÖZ HAPSİ CEZASI İÇİN YENİ DÜZENLEME YAPILMAMASINA DAİR BİR SÖYLEM YAPILMAYACAKMI?

TSK İÇİNDEKİ KEYFİ UYGULAMALAR NEDENİYLE BU ZAMANDA HALA 2 NCİ DERECEDEN EMEKLİ OLMAK ZORUNDA OLAN ASTSUBAYLAR OLDUĞU GERÇEĞİ ANLATILMAYACAKMI?

MİTİNGTE KONUŞMALAR VE TALEPLER HÜKÜMETE DÖNÜK OLMALI,HÜKÜMET MUHATAP ALINIP,HÜKÜMETTEN İSTENMELİDİR.ANCAK DİREK TSK AİT YUKARIDA YAZILI BAZI KONULAR İSE SADECE BAŞLIKLAR HALİNDE KAMP,ORDUEVİ,SÖZ.SB.YERİNE MUV.ASB.KAYNAĞININ DAHA ETKİN KULLANIMI,LİSANS BİTİRME KADEMESİ,V.B KONULARDAKİ HAKSIZ VE EŞİTLİĞE AYKIRI UYGULAMALAR KONUSUNDA GENKURDAN DA TALEPLERİMİZ VARDIR,ANCAK AİLE OLMANIN GEREĞİ OLARAK BUNLAR BİREBİR TALEP EDİLECEKTİRGİBİ TSK YA YAPILAN SALDIRILARDA DÜŞÜNÜLEREK, O AMACA HİZMET ETMEME ADINA JEST YAPAN BİR SÖYLEMDE ÇOK ANLAMLI OLACAKTIR.


ÜLKE GERÇEKLERİNE RAĞMEN BU MİTİNGDE ASTSUBAYLAR AÇLIK İÇİNDE YAŞIYOR GİBİ YANLIŞ(HALKIN DA TEPKİSİNİ ALMAMAK ADINA) VE BİZE YAKIŞMAYACAK BİR SÖYLEM İÇİNDE OLUNMAMASINI, TALEPLERİN İMTİYAZ VE AYRICALIK DEĞİL SADECE HAK EDİLEN VE YILLARCA KELLE KOLTUKTA ÇALIŞMANIN KARŞILIĞINDA VERİLMEYEN HAKLAR VE ONUR GASPINA KARŞI OLDUĞU DİLLENDİRİLMELİDİR.


TAKİPTEYİM.


345
Mesaj
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>